Tips en Tricks
IDBC-rapportage nu eenvoudig beschikbaar
voor andere bedrijfsnummers
IDBC-gebruikers onder u maken vaak de mooiste rapportages in Excel. U kiest dan een bedrijfsnummer en bouwt vervolgens deze rapportage. U gaat net zo lang door tot deze naar uw wens is. Wellicht wilt u deze rapportage ook voor uw andere bedrijfsnummers maken. Dit is een tijdrovende en ingewikkelde klus. Om dit voor u veel eenvoudiger te maken, hebben wij een macro gebouwd, welke binnen Excel een menukeuze IDBC beschikbaar stelt. Hiermee kunt u eenvoudig het bedrijfsnummer in uw rapportage aanpassen.
U krijgt dan in Excel de menukeuze IDBC beschikbaar. U kunt dan kiezen voor Verander bedrijfsnummer. U typt hier dan het driecijferig bedrijfsnummer in en vervolgens worden alle queries op het betreffende Excel werkblad omgezet naar dat bedrijfsnummer. U moet dit dan wel per werkblad (tabblad) in uw Excel document doen. Het is in ieder geval vele malen sneller dan opnieuw bouwen.
In het servicepack Informant 6.05b kunt u deze menukeuze automatisch toe laten voegen aan uw Excel. U kunt dan in de Manager kiezen voor Extra Functies > IDBC. Daar kunt u klikken op het knopje Kopieer Add-in. Vervolgens is de menukeuze in Excel beschikbaar. Uiteraard kunnen wij u ook assisteren bij het toevoegen van deze Add-in.
Maak het oproepen van relatieoverzicht met
F12 sneller

Zodra u in Informant F12, intoetst worden alle relaties
getoond. U kunt dan de sorteercode ingeven. Dat kan
dan soms even duren. Dit komt omdat Windows eerste alle
relaties gaat inlezen. Pas als Windows hiermee klaar
is, kunt u de sorteercode ingeven. Zodra u deze intypt,
ziet u de balk gelijk verspringen op basis van de ingetypte
letters. Omdat dus alle relaties eerst worden ingelezen,
kan dit bij veel relaties langer duren. Dit zoeken kan
vele malen sneller. Wij hebben het door middel van een
instelling in Informant mogelijk gemaakt om het zoeken
technisch op een andere manier te laten werken. In plaats
van eerst alle relaties onder Windows te laden, geeft
u de letters in waarop u wilt zoeken, gevolgd door enter.
Informant weet nu precies waar deze relaties zich in
het bestand bevinden en laadt alleen dit betreffende
deel onder Windows. Zelfs al zou u miljoenen relaties
in uw bestand hebben, dit blijft nu altijd even snel!
U kunt dit per pc instellen op het tabblad Werkstation.
Zodra u hier het vinkje Alternatief zoekscherm
aanzet wordt vanaf dat moment de instelling actief en
zal het zoeken naar een relatie vele malen sneller gaan.
|